Download results in printable format

2014 Developmental Meet Complete Results

Ages 6-8 Boys 100m dash
Name Yr Team Time Wind
1 Nicolas Williams 0 Asheville Lightning 16.8 NWI
2 Chyance King 0 Asheville Lightning 17.1 NWI
3 Donavan Gentry 0 Asheville Lightning 18.1 NWI
4 Brandon Pelt 0 Asheville Lightning 20.7 NWI
5 Tobias Green 0 Asheville Lightning 21.4 NWI
6 Quin Perdue 0 Asheville Lightning 21.9 NWI
SCR Liam Weiler 0 Asheville Lightning NT NWI
Ages 6-8 Boys 1500m run
Name Yr Team Time Wind
1 Anthony Rayas Asheville Lightning 09:16.0 NWI
SCR Liam Weiler 0 Asheville Lightning NT NWI
Ages 6-8 Boys 200m dash
Name Yr Team Time Wind
1 Chyance King 0 Asheville Lightning 35.7 NWI
2 Donavan Gentry 0 Asheville Lightning 38.5 NWI
3 Brandon Pelt 0 Asheville Lightning 49.9 NWI
SCR Nicolas Williams 0 Asheville Lightning NT NWI
Ages 6-8 Boys 400m dash
Name Yr Team Time Wind
1 Donavan Gentry 0 Asheville Lightning 01:24.0 NWI
2 Nicolas Williams 0 Asheville Lightning 01:26.0 NWI
3 Julian Nejezchleb 0 Asheville Lightning 01:33.0 NWI
4 Brandon Pelt 0 Asheville Lightning 01:43.0 NWI
SCR David Rose 0 Asheville Lightning NT NWI
Ages 6-8 Boys Mini Javelin Javelin
Name Yr Team Mark
1 Quin Perdue 0 Asheville Lightning 16-03
Ages 6-8 Boys Long Jump Jump
Name Yr Team Mark Wind
1 Liam Weiler 0 Asheville Lightning 8-07.50 NWI
2 Chyance King 0 Asheville Lightning 8-05.25 NWI
3 Julian Nejezchleb 0 Asheville Lightning 8-05.00 NWI
4 Quin Perdue 0 Asheville Lightning 7-01.00 NWI
5 Tobias Green 0 Asheville Lightning 6-11.00 NWI
SCR David Rose 0 Asheville Lightning ND
Ages 6-8 Girls 100m dash
Name Yr Team Time Wind
1 Aleysha Hill 0 Asheville Lightning 16.9 NWI
2 Kenia Rayas Asheville Lightning 24 NWI
3 Julianne Freeman 0 Asheville Lightning 24.3 NWI
Ages 6-8 Girls 1500m run
Name Yr Team Time Wind
1 Lilah Nejezchleb 0 Asheville Lightning 08:33.0 NWI
Ages 6-8 Girls 200m dash
Name Yr Team Time Wind
1 Aleysha Hill 0 Asheville Lightning 35.4 NWI
2 Paran Peters 0 Asheville Lightning 46.9 NWI
3 Kenia Rayas Asheville Lightning 54.9 NWI
4 Julianne Freeman 0 Asheville Lightning 01:01.0 NWI
Ages 6-8 Girls 400m dash
Name Yr Team Time Wind
1 Emily Kania 0 Asheville Lightning 01:39.0 NWI
2 Paran Peters 0 Asheville Lightning 01:46.0 NWI
3 Lilah Nejezchleb 0 Asheville Lightning 02:07.0 NWI
Ages 6-8 Girls Long Jump
Name Yr Team Mark Wind
1 Aleysha Hill 0 Asheville Lightning 7-11.50 NWI
2 Emily Kania 0 Asheville Lightning 6-10.00 NWI
3 Kenia Rayas Asheville Lightning 6-09.75 NWI
4 Julianne Freeman 0 Asheville Lightning 4-11.50 NWI
Ages 6-8 Girls Shot Put
Name Yr Team Mark Wind
1 Emily Kania 0 Asheville Lightning 6-09.00
Ages 6-8 Boys 800m run
Name Yr Team Time Wind
1 Julian Nejezchleb 0 Asheville Lightning 03:20.0 NWI
2 Liam Weiler 0 Asheville Lightning 03:38.0 NWI
3 Anthony Rayas Asheville Lightning 04:21.0 NWI
Ages 6-8 Girls 800m run
Name Yr Team Time Wind
1 Paran Peters 0 Asheville Lightning 04:34.0 NWI
2 Lilah Nejezchleb 0 Asheville Lightning 05:03.0 NWI
Ages 9-10 Boys 400m dash
Name Yr Team Time
1 Zack Myers 0 Asheville Lightning 01:24.0
2 toby schueltze 0 Fast Twitch Track Club 01:32.0
Ages 9-10 Boys 800m run
Name Yr Team Time
1 toby schueltze 0 Fast Twitch Track Club 03:52.0
Ages 9-10 Boys High Jump
Name Yr Team Mark Wind
1 Zack Myers 0 Asheville Lightning 3-06.00
SCR Owen Cranston 0 Lee County Track Club NH
Ages 9-10 Boys Mini Javelin
Name Yr Team Mark Wind
1 Jesse Shelton Unattached 68-03
2 Hunter Sharp 0 Asheville Lightning 47-03
 Ages 9-10 Boys Long Jump
Name Yr Team Mark Wind
1 Zack Myers 0 Asheville Lightning 11-01.00 NWI
2 Jesse Shelton Unattached 10-02.50 NWI
Ages 9-10 Boys Shot Put
Name Yr Team Mark Wind
1 Jesse Shelton Unattached 21-00.00
2 Zack Myers 0 Asheville Lightning 16-07.00
3 Hunter Sharp 0 Asheville Lightning 12-03.00
Ages 9-10 Girls 100m dash
Name Yr Team Time Wind
1 Selah Peters 0 Asheville Lightning 17.2
Ages 9-10 Girls 1500m Race Walk
Name Yr Team Time Wind
1 Jia Hind 0 Asheville Lightning 10:38.0
Ages 9-10 Girls 200m dash
Name Yr Team Time Wind
1 Selah Peters 0 Asheville Lightning 37.4
Ages 9-10 Girls 400m dash
Name Yr Team Time Wind
1 Selah Peters 0 Asheville Lightning 01:26.0
2 Sally Thornburg 0 Asheville Lightning 01:31.0
SCR Kourtney Thompson 0 Lee County Track Club NT
Ages 9-10 Girls 800m run
Name Yr Time Wind
1 Sally Thornburg 0 Asheville Lightning 03:43.0
Ages 9-10 Girls Mini Javelin
Name Yr Team Mark Wind
1 Olivia Moraga 0 Asheville Lightning 41-06
Ages 9-10 Girls Shot Put
Name Yr Team Mark Wind
1 Olivia Moraga 0 Asheville Lightning 14-09.00
2 Sally Thornburg 0 Asheville Lightning 11-05.50
Ages 11-12 Boys 100m dash
Name Yr Team Time Wind
1 Ayran Lee 0 Asheville Lightning 13.9
2 sam suttles 6 Fast Twitch Track Club 14.2 0.14
3 Seth Bellamy 0 Asheville Lightning 14.2 0.19
4 sam hopper fisher 6 Fast Twitch Track Club 16.7
SCR Talla Fall 0 Asheville Lightning NT
SCR Adam Kendrick 6 Fast Twitch Track Club NT
Ages 11-12 Boys 1500m run
Name Yr Team Time Wind
1 William Pooser 0 Asheville Lightning 05:50.0
Ages 11-12 Boys 200m dash
Name Yr Team Time Wind
1 Ayran Lee 0 Asheville Lightning 29.9
2 Adam Kendrick 6 Fast Twitch Track Club 31.1
3 Seth Bellamy 0 Asheville Lightning 32.3
SCR Talla Fall 0 Asheville Lightning NT
SCR Joseph Rath 0 Asheville Lightning NT
Ages 11-12 Boys 3000m run
Name Yr Team Time Wind
1 William Pooser 0 Asheville Lightning 11:57.0
Ages 11-12 Boys 400m dash
Name Yr Team Time Wind
1 Adam Kendrick 6 Fast Twitch Track Club 01:09.0
2 sam suttles 6 Fast Twitch Track Club 01:14.0
3 Joseph Rath 0 Asheville Lightning 01:20.0
4 sam hopper fisher 6 Fast Twitch Track Club 01:24.0
5 Adam Porter 0 Asheville Lightning 01:25.0
6 William Barlow 0 Asheville Lightning 01:28.0
7 Zachary Orr 0 Asheville Lightning 01:37.0
SCR Seth Bellamy 0 Asheville Lightning NT
Ages 11-12 Boys 800m run
Name Yr Team Time Wind
1 Adam Porter 0 Asheville Lightning 03:15.0
2 Zachary Orr 0 Asheville Lightning 03:53.0
SCR Braden Fiore-Kral 0 Asheville Lightning NT
Ages 11-12 Boys Discus
Name Yr Team Mark Wind
1 Max Masiello Asheville Lightning 46-11
2 Owen Koppe 8 Asheville Lightning 45-04
3 Michael Simoncic 0 Unattached 41-02
Ages 11-12 Boys Mini Javelin
Name Yr Team Mark Wind
1 Max Masiello Asheville Lightning 67-01
2 Michael Simoncic 0 Unattached 60-02
3 Jay Wright 0 Asheville Lightning 57-03
4 William Barlow 0 Asheville Lightning 41-04
5 Zachary Orr 0 Asheville Lightning 31-01
Ages 11-12 Boys Long Jump
Name Yr Team Mark Wind
1 Ayran Lee 0 Asheville Lightning 13-06.00 NWI
2 Joseph Rath 0 Asheville Lightning 11-05.00 NWI
3 William Barlow 0 Asheville Lightning 10-09.00 NWI
4 Asher Nejezchleb 0 Asheville Lightning 9-01.00 NWI
SCR Talla Fall 0 Asheville Lightning ND
Ages 11-12 Boys Shot Put
Name Yr Team Mark Wind
1 Max Masiello Asheville Lightning 20-06.50
2 Michael Simoncic 0 Unattached 19-08.00
3 Owen Koppe 8 Asheville Lightning 19-06.00
4 Jay Wright 0 Asheville Lightning 17-05.00
Ages 11-12 Girls 100m dash
Name Yr Team Time Wind
1 Riley Sharp 0 Asheville Lightning 14.8
2 Claire Butcher Asheville Lightning 15.4
3 Skylar Hollifield-Wig 0 Asheville Lightning 15.9
4 Sophia Pereda 0 Asheville Lightning 16
5 Lauren Turner 0 Fast Twitch Track Club 16.4
Ages 11-12 Girls 1500m run
Name Yr Team Time Wind
1 Nikki Schedivy 0 Asheville Lightning 05:52.0
2 Lee Kania 0 Asheville Lightning 06:19.0
3 Nardos Cole 0 Asheville Lightning 06:21.0
Ages 11-12 Girls 200m dash
Name Yr Team Time Wind
1 Riley Sharp 0 Asheville Lightning 32.2
2 Claire Butcher Asheville Lightning 33.5
3 Skylar Hollifield-Wig 0 Asheville Lightning 33.6
4 Sophia Pereda 0 Asheville Lightning 34.1
5 Kennedi Green 0 Asheville Lightning 37.4
Ages 11-12 Girls 3000m run
Name Yr Team Time Wind
1 Nikki Schedivy 0 Asheville Lightning 12:03.0
2 Nardos Cole 0 Asheville Lightning 13:14.0
Ages 11-12 Girls 400m dash
Name Yr Team Time Wind
1 ashanti cobb 6 Fast Twitch Track Club 01:13.6
2 Samarrah Tucker 0 Asheville Lightning 01:13.9
3 Claire Butcher Asheville Lightning 01:14.0
4 Lauren Turner 0 Fast Twitch Track Club 01:23.0
5 Nikki Schedivy 0 Asheville Lightning 01:26.0
Ages 11-12 Girls 800m run
Name Yr Team Time Wind
1 Nardos Cole 0 Asheville Lightning 03:03.0
2 Samarrah Tucker 0 Asheville Lightning 03:14.0
Ages 11-12 Girls 80m hurdles
Name Yr Team Time Wind
1 Lee Kania 0 Asheville Lightning 16.7
2 Skylar Hollifield-Wig 0 Asheville Lightning 17.7
Ages 11-12 Girls High Jump
Name Yr Team Mark Wind
1 Lee Kania 0 Asheville Lightning 3-06.00
1 Madeline Ellis 0 Asheville Lightning 3-06.00
Ages 11-12 Girls Long Jump
Name Yr Team Mark Wind
1 ashanti cobb 6 Fast Twitch Track Club 13-01.50 NWI
2 Lee Kania 0 Asheville Lightning 10-02.25 NWI
3 Kennedi Green 0 Asheville Lightning Ages 9-10.25 NWI
4 Madeline Ellis 0 Asheville Lightning 9-09.25 NWI
Ages 11-12 Boys 1500m race walk
Name Yr Team Time Wind
1 Owen Koppe 8 Asheville Lightning 10:26.0
Ages 13-14 Boys 100m dash
Name Yr Team Time Wind
1 Kevin Snyder 7 Fast Twitch Track Club 12.1
2 kenan hines 8 Fast Twitch Track Club 12.8
3 Cole Doster 0 Asheville Lightning 15.1
4 Noah Plunkard 0 Asheville Lightning 15.5
SCR Santez Booze 7 Fast Twitch Track Club NT
Ages 13-14 Boys 1500m run
Name Yr Team Time Wind
1 jack sandstedt 8 Fast Twitch Track Club 04:34.0
2 Caleb Tucker 0 Asheville Lightning 05:31.0
3 Jaks Ashley 8 Fast Twitch Track Club 05:33.0
4 Andrew Shimshock 0 Asheville Lightning 06:43.0
SCR Andrew Webb 0 Asheville Lightning NT
Ages 13-14 Boys 200m dash
Name Yr Team Time Wind
1 Keyvaun Hines Fast Twitch Track Club 24.9
2 Santez Booze 7 Fast Twitch Track Club 25.6
3 kenan hines 8 Fast Twitch Track Club 25.7
4 Cole Doster 0 Asheville Lightning 30.3
5 Noah Plunkard 0 Asheville Lightning 33.6
SCR Kevin Snyder 7 Fast Twitch Track Club NT
Ages 13-14 Boys 3000m run
Name Yr Team Time Wind
1 Andrew Shimshock 0 Asheville Lightning 13:55.0
SCR Hudson Koch 0 Asheville Lightning NT
SCR Andrew Webb 0 Asheville Lightning NT
Ages 13-14 Boys 400m dash
Name Yr Team Time Wind
1 Santez Booze 7 Fast Twitch Track Club 58
2 Keyvaun Cobb 8 Fast Twitch Track Club 58.8
3 Cole Doster 0 Asheville Lightning 01:12.0
4 Andrew Shimshock 0 Asheville Lightning 01:29.0
SCR Corey Clement Fast Twitch Track Cl NT
Ages 13-14 Boys 800m run
Name Yr Team Time Wind
1 Caleb Tucker 0 Asheville Lightning 02:46.0
2 Cole Doster 0 Asheville Lightning 03:00.0
3 James Rose 0 Asheville Lightning 03:03.0
SCR Andrew Shimshock 0 Asheville Lightning NT
SCR Andrew Webb 0 Asheville Lightning NT
Ages 13-14 Boys Discus
Name Yr Team Mark Wind
1 Justus Shelton Unattached 73-01
SCR Andrew Leota 8 Fast Twitch Track Club ND
Ages 13-14 Boys High Jump
Name Yr Team Mark Wind
1 Tucker Evans 0 Asheville Lightning 5-06.00
2 demo paulk 8 Fast Twitch Track Club 5-04.00
3 Justus Shelton Unattached
Ages 13-14 Boys Long Jump
Name Yr Team Mark Wind
1 Kevin Snyder 7 Fast Twitch Track Club 18-05.50 NWI
2 Justus Shelton Unattached NWI
SCR Corey Clement Fast Twitch Track Club Cl ND
Ages 13-14 Boys Shot Put
Name Yr Team Mark Wind
1 Justus Shelton Unattached 24-08.75
SCR Andrew Leota 8 Fast Twitch Track Club ND
Ages 13-14 Girls 100m hurdles
Name Yr Team Time Wind
1 Jordyn Kessinger 0 Asheville Lightning 20.4
Ages 13-14 Girls 100m dash
Name Yr Team Time Wind
1 Hebron Cole 0 Asheville Lightning 16.4
Ages 13-14 Girls 1500m run
Name Yr Team Time Wind
1 emily frye 7 Fast Twitch Track Club 06:26.0
Ages 13-14 Girls 200m hurdles
Name Yr Team Time Wind
1 Jordyn Kessinger 0 Asheville Lightning 36.3
Ages 13-14 Girls 200m dash
Name Yr Team Time Wind
1 ava freeman 9 Fast Twitch Track Club 30
2 Emmie Kendrick 0 Fast Twitch Track Club 31.1
3 Hebron Cole 0 Asheville Lightning 35.6
SCR elyse kizer 7 Fast Twitch Track Club NT
SCR Abbie Suttles 7 Fast Twitch Track Club NT
Ages 13-14 Girls 400m dash
Name Yr Team Time Wind
1 ava freeman 9 Fast Twitch Track Club 01:08.0
2 Emmie Kendrick 0 Fast Twitch Track Club 01:09.0
3 elyse kizer 7 Fast Twitch Track Club 01:12.0
4 Jordyn Kessinger 0 Asheville Lightning 01:17.0
5 emily frye 7 Fast Twitch Track Club 01:25.0
Ages 13-14 Girls Discus
Name Yr Team Mark Wind
1 Noela Moraga 0 Asheville Lightning 54-08
2 Taylor Casteel 0 Unattached 54-03
3 Savannah Sharp 0 Asheville Lightning 48-02
Ages 13-14 Girls High Jump
Name Yr Team Mark Wind
1 Jordyn Kessinger 0 Asheville Lightning 4-05.00
2 Carly Koppe 0 Asheville Lightning 4-02.00
Ages 13-14 Girls Long Jump
Name Yr Team Mark Wind
1 Carly Koppe 0 Asheville Lightning 12-03.50 NWI
2 Hebron Cole 0 Asheville Lightning 10-06.50 NWI
Ages 13-14 Girls Shot Put
Name Yr Team Mark Wind
1 Noela Moraga 0 Asheville Lightning 24-03.00
2 Savannah Sharp 0 Asheville Lightning 15-11.00
Ages 13-14 Boys Triple Jump
Name Yr Team Mark Wind
1 Keyvaun Cobb 8 Fast Twitch Track Club 35-03.00 NWI
Ages 13-14 Girls Mini Javelin
Name Yr Team Mark Wind
1 Taylor Casteel 0 Unattached 58-05
2 Hebron Cole 0 Asheville Lightning 45-08
3 Noela Moraga 0 Asheville Lightning 43-05
4 Savannah Sharp 0 Asheville Lightning 36-00
Ages 15-16 Boys 1500m run
Name Yr Team Time Wind
1 davis turner 8 Fast Twitch Track Club 04:33.0
SCR Hunter Koch 0 Asheville Lightning NT
SCR Nick Grubb 9 Lee County Track Club NT
Ages 15-16 Boys 3000m run
Name Yr Team Time Wind
1 Hunter Koch 0 Asheville Lightning 13:39.0
SCR Nick Grubb 9 Lee County Track Club NT
Ages 15-16 Boys 800m run
Name Yr Team Time Wind
1 Hunter Koch 0 Asheville Lightning 02:49.0
SCR Nick Grubb 9 Lee County Track Club NT
Ages 15-16 Boys High Jump
Name Yr Team Mark Wind
1 Maktar Fall 0 Asheville Lightning 4-08.00
Ages 15-16 Boys Long Jump
Name Yr Team Mark Wind
1 Maktar Fall 0 Asheville Lightning 14-08.50 NWI
2 DoMini Javelinc Wright 0 Asheville Lightning 14-05.75 NWI
Ages 15-16 Boys 100m dash
Name Yr Team Time Wind
1 Brandon Kilgo 0 Fast Twitch Track Club 11.9
2 Tadji Scott Fast Twitch Track Club 12.1
3 DoMini Javelinc Wright 0 Asheville Lightning 12.8
4 Christopher Williams 0 Asheville Lightning 13.6
5 Alex Harvey 0 Asheville Lightning 14
Ages 15-16 Boys 200m dash
Name Yr Team Time Wind
1 Brandon Kilgo 0 Fast Twitch Track Club 24.1
2 DoMini Javelinc Wright 0 Asheville Lightning 28.2
3 Alex Harvey 0 Asheville Lightning 29.1
SCR Maktar Fall 0 Asheville Lightning NT
SCR Christopher Williams 0 Asheville Lightning NT
Ages 15-16 Boys 400m dash
Name Yr Team Time Wind
1 Tadji Scott Fast Twitch Track Club 57.7
2 DoMini Javelinc Wright 0 Asheville Lightning 01:00.0
3 Alex Harvey 0 Asheville Lightning 01:04.0
SCR Nick Grubb 9 Lee County Track Club NT
Ages 15-16 Boys Discus
Name Yr Team Mark Wind
1 Chase Casteel 0 Unattached 106-02
2 Garrett Reeves 0 Asheville Lightning 70-01
SCR Nick Grubb 9 Lee County Track Club ND
Ages 15-16 Boys Shot Put
Name Yr Team Mark Wind
1 Garrett Reeves 0 Asheville Lightning 28-06.00
Ages 15-16 Girls 800m run
Name Yr Team Time Wind
1 Elise Wright 0 Asheville Lightning 02:58.0
Ages 15-16 Girls High Jump
Name Yr Team Mark Wind
1 emma metzger 9 Fast Twitch Track Club 4-06.00
Ages 15-16 Girls Long Jump
Name Yr Team Mark Wind
1 Elyse King 9 Asheville Lightning 17-01.50 NWI
2 emma metzger 9 Fast Twitch Track Club 12-00.75 NWI
3 Avery Fleeman 0 Asheville Lightning 11-02.25 NWI
Ages 15-16 Girls Triple
Name Yr Team Mark Wind
1 Alessandrea King 9 Fleet Express Track 29-05.50 NWI
Ages 15-16 Girls 4x100m relay
Team Time
SCR Fleet Express Track NT
1) Kate Cashman 2) Alessandrea
3) Naomi Lytle 4) Gracie
Ages 15-16 Girls 100m dash
Name Yr Team Time Wind
1 keira van Hanken 7 Fast Twitch Track Club 13.5
2 Naomi Lytle 9 Fleet Express Track 14
SCR Elyse King 9 Asheville Lightning NT
SCR Alessandrea King 9 Fleet Express Track NT
Ages 15-16 Girls 200m dash
Name Yr Team Time Wind
1 Elyse King 9 Asheville Lightning 26.4
2 Kate Cashman 9 Fleet Express Track 29.3
Ages 15-16 Girls 400m dash
Name Yr Team Time Wind
1 keira van Hanken 7 Fast Twitch Track Club 01:05.0
2 Elise Wright 0 Asheville Lightning 01:09.0
Ages 15-16 Girls 3000m racewalk
Name Yr Team Time Wind
1 Avery Hind 0 Asheville Lightning 18:05.0
Ages 15-16 Boys Mini Javelin
Name Yr Team Mark Wind
1 Garrett Reeves 0 Asheville Lightning 112-11
2 Chase Casteel 0 Unattached 93-08
SCR Jay Wright 0 Asheville Lightning ND
Ages 17-18 Boys 1500m run
Name Yr Team Time Wind
1 Tyerell Hughes 0 Asheville Lightning 04:53.0
Ages 17-18 Boys 3000m run
Name Yr Team Time Wind
1 Garrett Ruley 0 Asheville Lightning 09:28.0
2 Tyerell Hughes 0 Asheville Lightning 10:29.0
Ages 17-18 Boys 800m run
Name Yr Team Time Wind
1 Brady Smith 10 Asheville Lightning 02:10.0
2 Tyerell Hughes 0 Asheville Lightning 02:27.0
Ages 17-18 Boys High Jump
Name Yr Team Time Wind
SCR Armond Shaw 11 Lee County Track Club NH
Ages 17-18 Boys 200m dash
Name Yr Team Time Wind
SCR Armond Shaw 11 Lee County Track Club NT
Ages 17-18 Boys 400m dash
Name Yr Team Time Wind
1 Tyerell Hughes 0 Asheville Lightning 01:00.0
SCR Armond Shaw 11 Lee County Track Club NT
Ages 17-18 Girls 1500m run
Name Yr Team Time Wind
1 Sue Kania 0 Asheville Lightning 06:13.0
Ages 17-18 Girls 100m hurdles
Name Yr Team Time Wind
1 Hunter Denney 12 Fleet Express Track 18.2
Ages 17-18 Girls High Jump
Name Yr Team Mark Wind
1 Hunter Denney 12 Fleet Express Track 4-06.00
Ages 17-18 Girls Discus
Name Yr Team Mark Wind
1 Sue Kania 0 Asheville Lightning 63-06
Ages 17-18 Girls Shot Put
Name Yr Team Mark Wind
1 Sue Kania 0 Asheville Lightning 17-05.50
Ages 17-18 Girls 3000m Racewalk
Name Yr Team Time Wind
1 Sue Kania 0 Asheville Lightning 18:39.0